До питань безпеки праці в умовах бойових дій – особлива увага


Минає третій місяць повноцінної війни. За цей час ми втрачали не лише військових, а й цивільних громадян, у тому числі наших енергетиків-спілчан, які виконували свою мирну роботу. Потрапляння під обстріли, підриви на мінах, важкі поранення від руйнувань – війна вимагає особливої уваги до питань безпеки в умовах бойових дій. «Зараз ці питання не менш важливі, як правила електробезпеки, і навіть у тилу!» – вирішили у профкомі Прикарпаттяобленерго. Саме тому Первинна профспілкова організація НПЕУ АТ “Прикарпаттяобленерго” стала ініціатором розробки програми інформування працівників «Безпека енергетиків під час війни».
Розпочалася вона символічно, у Всесвітній день охорони праці, 28 квітня 2022 року. Впродовж місяця її заходами охоплюється весь виробничий персонал підприємства. У рамках тематичного дня охорони праці з 9 по 13 травня у підрозділах пройшли семінари щодо роботи бригад в умовах бойових дій та попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів. Зустрічі за програмою безпекового модулю з колективами служб експлуатації електромереж проводив Ігор Молодан – експерт з безпеки ГО “Асоціація саперів України”. Зокрема, фахівець працював у філіях: «Коломийська» (м. Коломия), «Західна» (м. Рожнятів та м. Калуш), «Південна» (м. Яремче та м. Надвірна), «Центральна» (м. Івано-Франківськ), а також у центральному офісі – для виробничих служб. Для навчання бригад в інших філіях АТ «Прикарпаттяобленерго» було підготовлено фільм «Захист цивільного населення у зоні бойових дій», який можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/GHduMWeZQCE.
13 травня також відбулася зустріч експерта з керівниками компанї (поєднання онлайн та офлайн формату). Підготовка Ігорем Володимировичем інструкторів з числа працівників компанї дозволяє продовжувати таке інформування і надалі.

Інший блок програми 9-17 травня включав практикуми з надання першої допомоги та навчання парамедиків з усіх підрозділів компанії. У цій справі партнерами стали дві команди – Школа першої допомоги від МАЛЬТІЙСЬКА СЛУЖБА ДОПОМОГИ Івано-Франківська та Вишкіл професора Сулими від ІФНМУ Івано-Франківський національний медичний університетта ГО «Seв&Co» Seb&Co Space. Студенти разом зі своїм професором під час 2-годинних практичних занять у СЕЕМ не лише подавали теорію – алгоритм надання доромоги та її правила, а й відпрацьовували все на практиці. Незважаючи на великі колективи – іноді понад сто осіб, цікаво і доступно доносили найважливіше про масивні кровотечі, управління дихальними шляхами, дихання, циркуляцію та гіпотермію.
На черзі продовження програми –
запровадження додаткових інструктажів, укомплектування аптечок, поширення пам’яток тощо. Партнером у цій просвітницькій роботі є також USAID Проєкт енергетичної безпеки. Велика вдячність Svitlana Holikova за фахові поради та волонтерську працю!
Звертаємо увагу, що в рамках спільного з ООН соціального і гуманітарного проекту ГО Асоціація саперів України на всій території країни проводить безкоштовні заняття з «Безпеки цивільного населення в зоні бойових дій». НПЕУ рекомендує своїм ланкам цей курс, який підготував і проводить експерт з безпеки Асоціації саперів України Ігор Молодан – сертифікований тренер з мінної небезпеки, сертифікований інструктор з виживання, сертифікований інструктор з тактичної медицини. Питання і запити надсилайте на поштову скриньку: molodan@email.ua. Igor Molodan
НПЕУ закликає усі компанії долучатися до інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань оперативної підготовки працівників до дій у надзвичайних ситуаціях, направлених на збереження життя та здоров’я енергетиків під час виконання своїх професійних обов’язків.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *