22 червня 2026 року відбулася робоча нарада представників Профспілки та НКРЕКП.
Профспілку представляли голови ОПО НПЕУ: АТ «Хмельницькобленерго» — Іван Глабчастий, ПрАТ «Рівнеобленерго» — Микола Голуб, АТ «Чернігівобленерго» — Іван Тимошенко. З боку Комісії у нараді взяли участь член НКРЕКП Руслан Слободян, директор Департаменту із регулювання відносин у сфері енергетики Андрій Огньов, начальник управління цінової та тарифної політики у сфері енергетики Дмитро Чикулін та начальник відділу з моніторингу та застосування тарифів Ірина Кот.
Сторони обговорили питання соціально-економічного становища підприємств електроенергетики та необхідність посилення соціального захисту працівників галузі в умовах воєнного стану, зокрема у зв’язку зі змінами до постанови Кабінету Міністрів України № 76 щодо бронювання працівників критичної інфраструктури.
Представники Профспілки Іван Глабчастий та Микола Голуб звернулися до представників Комісії щодо необхідності перегляду тарифів операторів систем розподілу на 2026 рік у частині збільшення витрат на оплату праці. Також Профспілкою було надано напрацьовані орієнтовні розрахунки відповідних витрат та обґрунтування необхідності їх врахування.
Руслан Слободян зазначив, що пропозиції Профспілки будуть опрацьовані Департаментом та враховані під час розрахунку тарифів на наступний рік.
За результатами наради Профспілкою визначено подальший план дій щодо захисту трудових, соціально-економічних прав та гарантій членів профспілки, забезпечення належного рівня соціального захисту працівників галузі та збереження кадрового потенціалу підприємств електроенергетики. Одним із наступних кроків стане проведення робочої зустрічі з представниками Кабінету Міністрів України з питань удосконалення механізмів бронювання працівників критичної інфраструктури.






