Про нас

Незалежна галузева професійна спілка енергетиків України (НПЕУ) заснована 17 липня 1998 року.

Профспілка є неприбутковою організацією, зареєстрована відповідно до чинного законодавства України.

Профспілка має всеукраїнський статус.

Профспілка об’єднує трудові колективи обласних енергорозподільчих компаній ПАТ «Вінницяобленерго», ПрАТ «Житомиробленерго», ПАТ «Запоріжжяобленерго», ПрАТ «Київобленерго», ПрАТ «Кіровоградобленерго», ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання», ПрАТ «Львівобленерго», АТ «Миколаївобленерго», АТ «Одесаобленерго», ПАТ «Полтаваобленерго», АТ «Прикарпаттяобленерго», ПрАТ «Рівнеобленерго», ПАТ «Сумиобленерго», ВАТ «Тернопільобленерго», АТ «Харківобленерго», АТ «Херсонобленерго», АТ «Хмельницькобленерго», ПрАТ «Чернівціобленерго», ПАТ «Чернігівобленерго», КП «Міські електричні мережі» (м.Кузнецовськ), ПрАТ «Підприємство з експлуатації електричних мереж «Центральна енергетична компанія» (м.Дніпро), а також енергопостачальних компаній. В своїх лавах профспілка об’єднує понад 63 тисячі членів – працівників підприємств електроенергетичної галузі.

У 2005 році профспілкою був заснований «Професійний пенсійний фонд НПЕУ», учасниками якого є понад 20 тисяч працівників енергопостачальних компаній, а Голова Профспілки Валерій Погорілий очолює Раду цього фонду.
24.03.2017 р. Профспілкою спільно з Всеукраїнським об’єднанням організацій роботодавців у галузі електроенергетики укладено «Галузеву угоду в електроенергетиці за видами економічної діяльності:  (35.12) «Передача електроенергії»; (35.13) «Розподілення електроенергії»; (35.14) «Торгівля електроенергією» за Національним класифікатором України КВЕД ДК 009:2010», яка зареєстрована Міністерством соціальної політики України за № 29 від 20.04.2017 р., застосовуючи положення якої, в енергопостачальних компаніях укладатимуться колективні договори.
Положення галузевої угоди забезпечують підвищену, порівняно з державною, мінімальну гарантію з оплати праці на підприємствах галузі, містять розрахункові коефіцієнти міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень в оплаті праці, перелік доплат і надбавок.
На засадах соціального партнерства між правліннями і профспілковими організаціями енергопостачальних компаній в колективних договорах узгоджуються всі питання виробничих, трудових, економічно – соціальних і правових відносин між роботодавцями і найманими працівниками. Питання внесення змін та доповнень до колективних договорів узгоджуються в процесі колективних переговорів сторін, які підписали ці договори.
Одним з результатів реалізації ініціатив Профспілки стала розробка спільно з фахівцями НКРЕКП «Порядку визначення витрат на оплату праці, які враховуються у тарифах на розподіл електричної енергії (передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами), постачання електричної енергії за регульованим тарифом, передачу електричної енергії магістральними та міждержавними електричними мережами, виробництво теплової та виробництво електричної енергії», затвердженого Постановою НКРЕКП від 26.10.2015  № 2645.
Розробка Порядку стала пріоритетним завданням профспілки на протязі всього 2015 року. Цей Порядок установлює процедуру визначення витрат на оплату праці, які враховуються як складова у відповідних тарифах на розподіл електричної енергії (передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами), постачання електричної енергії за регульованим тарифом, передачу електричної енергії магістральними та міждержавними електричними мережами, виробництво теплової енергії та виробництво (відпуск) електричної енергії, з метою дотримання обґрунтованості запланованих ліцензіатами витрат у структурах тарифів на принципах економічної доцільності, цільового використання коштів ліцензіатами та забезпечення громадянам права на оплату праці.
Профспілка тримає постійний зв’язок з Міненерговугілля, НКРЕКП, Мінсоцполітики, іншими державними органами та установами займає активну позицію відстоюючи інтереси своїх членів.

28 лютого 2019 року відбувся черговий, VІІІ з’їзд Незалежної галузевої професійної спілки енергетиків України.
На порядку денному делегатами було заслухано та обговорено Звіт Голови НПЕУ про діяльність Профспілки за 2014-2019 роки, внесено зміни до Статуту Профспілки та переобрано керівні органи.
Вся робота Профспілки описується в газеті «Вісник профенерго», яка видається з 2002 року раз на два місяці і розповсюджується в енергопостачальних компаніях, а також надсилається державним органам та установам.