Про нас

Незалежна галузева професійна спілка енергетиків України (НПЕУ) заснована 17 липня 1998 року.

Профспілка є неприбутковою організацією, зареєстрована відповідно до чинного законодавства України.

Профспілка має всеукраїнський статус.

Голова Профспілки – Лісін Сергій Борисович.

В своїх лавах профспілка об’єднує понад 63 тисячі членів – працівників підприємств електроенергетичної галузі, а саме:

• трудові колективи обласних енергорозподільчих компаній:

ПАТ «Вінницяобленерго», ПрАТ «Житомиробленерго», ПАТ «Запоріжжяобленерго», ПрАТ «Київобленерго», ПрАТ «Кіровоградобленерго», ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання», ПрАТ «Львівобленерго», АТ «Миколаївобленерго», АТ «Одесаобленерго», ПАТ «Полтаваобленерго», АТ «Прикарпаттяобленерго», ПрАТ «Рівнеобленерго», ПАТ «Сумиобленерго», ВАТ «Тернопільобленерго», АТ «Харківобленерго», АТ «Херсонобленерго», АТ «Хмельницькобленерго», ПрАТ «Чернівціобленерго», ПАТ «Чернігівобленерго»,  ПрАТ «Підприємство з експлуатації електричних мереж «Центральна енергетична компанія» (м.Дніпро);

• трудові колективи обласних енергопостачальних компаній (постачальників універсальних послуг):

ПрАТ «Харківенергозбут»; ТОВ «Київська Обласна Енергопостачальна Компанія»; ТОВ «Львівенергозбут»; ТОВ «Одеська обласна енергопостачальна компанія»; ТОВ «Житомирська обласна енергопостачальна компанія»; ТОВ  «Полтаваенергозбут»; ТОВ  «Хмельницькенергозбут»; ТОВ  «Кіровоградська Обласна Енергопостачальна Компанія»; ТОВ «Рівненська Обласна Енергопостачальна Компанія»; ТОВ «Прикарпатенерготрейд»; ТОВ «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія»; ТОВ «Херсонська обласна енергопостачальна компанія»; ТОВ «ЕНЕРА СХІД»; ТОВ «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ»; ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ»; ТОВ «ЕНЕРА СУМИ».

У 2005 році профспілкою був заснований «Професійний пенсійний фонд НПЕУ», учасниками якого є понад 20 тисяч працівників енергопостачальних компаній, а Голова Профспілки Сергій Лісін є секретарем Ради фонду.
24.03.2017 р. Профспілкою спільно з Всеукраїнським об’єднанням організацій роботодавців у галузі електроенергетики укладено «Галузеву угоду в електроенергетиці за видами економічної діяльності:  (35.12) «Передача електроенергії»; (35.13) «Розподілення електроенергії»; (35.14) «Торгівля електроенергією» за Національним класифікатором України КВЕД ДК 009:2010», яка зареєстрована Міністерством соціальної політики України за № 29 від 20.04.2017 р., застосовуючи положення якої, в енерго компаніях укладаються колективні договори.
Положення галузевої угоди забезпечують підвищену, порівняно з державною, мінімальну гарантію з оплати праці на підприємствах галузі, містять розрахункові коефіцієнти міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень в оплаті праці, перелік доплат і надбавок.
На засадах соціального партнерства між правліннями і профспілковими організаціями енергопостачальних компаній в колективних договорах узгоджуються всі питання виробничих, трудових, економічно – соціальних і правових відносин між роботодавцями і найманими працівниками. Питання внесення змін та доповнень до колективних договорів узгоджуються в процесі колективних переговорів сторін, які підписали ці договори.
Одним з результатів реалізації ініціатив Профспілки стала розробка спільно з фахівцями НКРЕКП «Порядку визначення витрат на оплату праці, які враховуються у тарифах на послуги з розподілу електричної енергії, передачі електричної енергії, диспетчерського (оперативно-технологічного) управління, послуги постачальника універсальних послуг, виробництво теплової та виробництво електричної енергії», затвердженого Постановою НКРЕКП від 26.10.2015  № 2645.
Розробка Порядку стала пріоритетним завданням профспілки на протязі всього 2015 року. Цей Порядок установлює процедуру визначення витрат на оплату праці, які враховуються як складова у відповідних тарифах, з метою дотримання обґрунтованості запланованих ліцензіатами витрат у структурах тарифів на принципах економічної доцільності, цільового використання коштів ліцензіатами та забезпечення громадянам права на оплату праці.
Профспілка тримає постійний зв’язок з Міністерством енергетики України, НКРЕКП, Національною службою посередництва і примирення, іншими державними органами та установами й займає активну позицію захищаючи трудові та соціально-економічні права працівників галузі та відстоюючи їхні інтереси.

26 січня 2022 року відбувся черговий, IX з’їзд Незалежної галузевої професійної спілки енергетиків України.
На порядку денному делегатами було заслухано та обговорено Звіт Голови НПЕУ про діяльність Профспілки за 2019-2022 роки та переобрано керівні органи.
Вся робота Профспілки описується на цьому Інтернет сайті, сторінці Профспілки у соціальній мережі Facebook, а також в газеті «Вісник профенерго», яка видається Профспілкою з 2002 року раз на два місяці і розповсюджується в енергокомпаніях, а також надсилається державним органам та установам.